Teknoloji

Lava Akustik teknolojinin gelişmesiyle beraber çağın getirmiş olduğu tüm yeniliklerini kullanarak üretim ve uygulama aşamasında teknolojiden son damlasına kadar yararlanmaktadır. Yaptığı uygulamalarda kullandığı teknik aletler sayesinde hataları minimuma indirmektedir. Özellikle ses yalıtım uygulamalarında çok yüksek performans yakalanmasında kullanmış olduğu teknolojinin önemi yüksektir.

Akustik panel üretiminde kullanılan teknolojik yenilikler sayesinde Lava Akustik’in üretmiş olduğu paneller hem ergonomik hem işlevsel hem de son derece estetiktir. Mekanlara işlevsellik kattığı kadar estetik açıdan da son derece mekanları zenginleştirmektedir.

Ürünlerimiz, uzun Ar-Ge ve inovasyon süreçlerden geçtikten sonra koruma altına alınarak (PATENT) dayanım testlerinden geçtikten sonra, seri üretime alınmaktadır. Tüm ürünler butik üretimden geçmekte ve titizlikle hazırlanmaktadır. Ürünlerimiz AVRUPA AKREDİTASYON BİRLİĞİ (EA) ve ULUSLARARASI LABORATUVAR AKREDİTASYON BİRLİĞİ (ILAC) tarafından tanınan TÜRKAK (TSE) gibi kurumlar tarafından test edilmektedir.